Діяльність компанії

Газ від ЕНЕРА СХІД

Із 1 липня в Україні спрощено процедуру зміни постачальника газу. Це створило конкуренцію на ринку та, відповідно, призвело до появи більш різноманітних комерційних пропозицій. Дуже вигідні умови споживачу пропонує ТОВ «ЕНЕРА СХІД» - фактично, завжди якісне обслуговування клієнтів та приваблива вартість газу. Наприклад, в грудні кубічний метр природного газу коштує 7,26 грн (з ПДВ). Більш дешева вартість газу була і протягом попередніх місяців (https://lg.enera.ua/tarif_pobut_gaz).
Звісно, вигідними тарифами цікавиться все більше населення – хоча наші люди й не звикли до такої розкоші – змінювати енергопостачальника, та ще й орієнтуючись на власну користь. Дехто ж хвилюється, що така незвична процедура буде складною.
АКЦЕНТУЄМО☝️: щоб купувати газ в ТОВ «ЕНЕРА СХІД» дешево та вигідно, споживачу достатньо лише подати заявку та мінімальний пакет документів. Перехід до нового постачальника відбудеться автоматично. Людям більше не потрібно йти до діючого постачальника, розривати з ним договір та отримувати довідку про відсутність заборгованості. Під час переходу споживачу не відключатимуть газ. І звісно, не потрібно прокладати нові труби! Змінити постачальника можуть мешканці як приватних, так і багатоквартирних будинків.
ВИ – МАЙЖЕ НІЧОГО НЕ РОБИТЕ. А ЯК ТОДІ ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Своїми змінами до Правил постачання природного газу, затверджених постановою від 30.09.2015 № 2496, НКРЕКП значно спростила процедуру зміни постачальника природного газу.
Весь процес починається з отримання ТОВ «ЕНЕРА СХІД» від потенційного споживача заяви-приєднання до договору постачання природного газу. Зміна постачальника буде завершена в строк не більше 3 тижнів з дня отримання цієї заяви.
Новий постачальник, отримавши заяву-приєднання, не пізніше ніж на третій робочий день з дня отримання заяви, направляє повідомлення про бажання побутового споживача змінити постачальника палива до інформаційної бази оператора газотранспортної системи.
В цей же час, діючий постачальник на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи автоматично отримує повідомлення, що його абонент бажає укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником.
«ЕНЕРА СХІД» розглядає документи, отримані від потенційного споживача, та приймає рішення про згоду або відмову в укладенні договору постачання природного газу. Як правило, енергокомпанія зв'язується з людиною протягом 2-3 днів. Максимально передбачений для надання відповіді термін – 20 днів з моменту отримання від споживача заяви-приєднання.
Увага! Новий постачальник має право відмовити абоненту в укладенні договору у зв’язку із наявною заборгованістю за поставлений природний газ перед будь-яким постачальником у минулих періодах! В той же час, борги більше не являються перепоною для зміни постачальника. Якщо споживач визнає борги, їх потрібно буде сплатити чи реструктурувати. Але якщо абонент не погоджується з нарахуваннями за спожитий газ, наприклад, через застосування так званих «теплових» коефіцієнтів, то питання боргів можна і потрібно вирішувати через суд. При цьому такі суперечки та судові процеси не завадять змінити постачальника. Людина має право обрати собі нового постачальника палива.
У разі згоди ТОВ «ЕНЕРА СХІД» укласти договір із споживачем, компанія вносить інформацію про нового споживача у свій Реєстр споживачів та з наступного дня здійснює постачання газу новому споживачеві.
Початок постачання природного газу відбувається не пізніше 21-го дня з дня реєстрації заяви-приєднання споживача.
Після завершення процедури «ЕНЕРА СХІД» протягом 3 робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання палива.
А СТАРИЙ ПОСТАЧАЛЬНИК? РОЗРАХУНОК – І ДАВАЙ, ДО ПОБАЧЕННЯ!
Після отримання на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи повідомлення про намір споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником, діючий постачальник не має права припинити або обмежити постачання природного газу на об'єкт цього споживача.
Забезпечуючи безперебійне постачання природного газу, діючий постачальник здійснює постачання палива абоненту до дня початку газопостачання від ТОВ «ЕНЕРА СХІД».
Дія договору постачання природного газу із старим постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі «ЕНЕРА СХІД».
Старий постачальник не пізніше ніж через шість тижнів після розірвання договору зобов’язаний виставити побутовому споживачу остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості – а людина зобов’язана розрахуватися протягом 10 днів з моменту отримання такого рахунку.
ТО ЩО РОБИТИ КОНКРЕТНО? ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ?
1. Для укладення договору постачання природного газу побутові споживачі звертаються в Центр обслуговування клієнтів за місцем проживання (там допоможуть та пояснять все, що незрозуміло, перелік контактів можна переглянути тут: https://lg.enera.ua/subdivisions), пред'являють оригінали та надають завірені в установленому порядку копії таких документів:
- Заява-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам (оригінал);
- Документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України – паспорт громадянина України, у тому числі ID-карта, або тимчасове посвідчення громадянина України; для іноземців та осіб без громадянства – національний паспорт або документ, що його замінює) (копія);
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, – серія та номер паспорта)(копія);
- Належним чином оформлена довіреність на представника побутового споживача, уповноваженого представляти його інтереси під час процедури укладання договору на постачання природного газу (за необхідності);
- Платіжне доручення або квитанцію попереднього постачальника (для заповнення ЕІС коду);
- Інформацію про фактичні обсяги за попередній рік (можна взяти в особистому кабінеті Оператора ГРМ – облгазу) (шаблон додається);
Бажано:
- Довідку про склад сім’ї;
- Абонентську книгу – для визначення газових приладів.

Особистий кабінет